תיקון סתימה בכיור

 
אחת מתקלות האינסטלציה הנפוצות בכל בית הן סתימות בכיור. הסתימות עשויות להיווצר ממגוון של דברים, אותם ניתן למנוע מראש ובכך למנוע את סתימת הכיור. במידה וכבר נוצרה סתימה בכיור, יש לדאוג לתיקון מהיר שלה על מנת למנוע תקלה חמורה יותר בהמשך הדרך.
 

כיצד נזהה סתימה בכיור?

 
ניתן לזהות סתימה בכיור ביתר פשטות. ראשית, במקרה שרואים שהמים לא יורדים כלל בכיור, אנו יודעים שיש סתימה, אך לא רק. גם במקרים בהם ירידת המים לוקחת די הרבה זמן, יותר מהרגיל ונראה כי אינה מתבצעת באופן חלק, אנו יודעים כי ישנה סתימה בכיור.

 
אינסטלטור
 

כיצד למנוע היווצרות סתימה בכיור?

 
שאלה זו מתחלקת לשתיים, בהתאם לסוג הכיור הביתי. אם מדובר בכיור של חדר השירותים, חשוב מאד להימנע מהצטברות של שיער, עקב הברשה למשל, בכיור. שנית, יש לדאוג לשטוף ולנקות את הכיור בצורה טובה ותקופתית על מנת למנוע היווצרות של אבנית עקב שימוש בשלל תכשירים העשויים לגרום לה.

כשמדברים על כיור המטבח, יש להימנע מהצטברות של מזון בכיור. בנוסף, אסור לשפוך שמנים אל הכיור, שכן הדבר גורם לסתימה של הצינורות ולא רק של הכיור עצמו. דרכי מניעה כלליים לכל סוגי הכיורים הם התקנת סנן פשוט בכיור עצמו וריקון שלו בכל פעם שמצטברים בו מזון וכדומה, דאגה לפתיחת הצינורות של הכיור ברמה התקופתית באמצעות חומרים הייעודיים לכך (פותחי סתימות), גם כשאין סתימה.

ניתן לקבל אפקט דומה אך אקולוגי יותר באמצעות שימוש במים רותחים- יש לשפוף קומקום של מים רותחים אל תוך כל חורי הניקוז בבית ובכך לשחרר סתימות או הצטברויות קטנות בצינורות הכיור. בנוסף והכי חשוב, במידה ומזהים סתימה בכיור, לפנות מיידית לאיש מקצוע, הלא הוא האינסטלטור.

 

פנייה אל איש מקצוע

 
האינסטלטור הוא איש המקצוע המיומן והמוסמך ביותר להתמודד עם בעיות של צנרת וסתימות בה. מומלץ לפנות לאיש מקצוע בכל הקשור לצנרת לאור העובדה שניסיונות לתקן באופן עצמאי את הבעיה עשויים אף להחמיר את הבעיה ולעלות יותר מבחינת משאבים- זמן וכסף, מאשר לפנות מראש.