שיטות גילוי נזילות בצנרת במאה ה -21

 
נזילות בצנרת עלולות לגרום לנו לנזק רב, וחשוב לגלותן במהירות ובדיוק

נזילות בצנרת, אשר עלולות להיווצר ממספר סיבות, יכולות לגרום לנו נזק רב כגון נזקי רטיבות, התפתחות עובש, החלשת חלקי צנרת נוספים, פגיעה במבנה הבית ועוד, ולכן נרצה לגלותן במהירות ובדיוק, בכדי שנוכל לטפל בבעיה בצורה נקודתית ויעילה.
 

אז כיצד מגלים נזילות בצנרת במאה ה- 21?

 
  • סריקה תרמית: השיטה הנפוצה ביותר כיום לביצוע איתור נזילות בבית הינה סריקה תרמית. שיטה זו מאפשרת לנו לאתר אזורים בהם ישנה הצטברות של מים בעזרת סריקת רצפת הבית על ידי מצלמה תרמית הפועלת בטכנולוגיית אינפרה אדום. שיטה זו מאפשרת לנו למצוא את מוקד הנזילה מבלי לשבור רצפות או לבצע פעולות הרסניות על הבית, אשר לאחר מכן יהיה קשה לתקן, כך שאנו יכולים לטפל רק באזור המדויק בו נוצרה הנזילה.

  • סריקה שאינה בעזרת אינפרה אדום: הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו לבצע סריקות גם לא בעזרת אינפרה אדום, אלא בעזרת מצלמות רגישות ביותר הקולטות את השינויים הקלים ביותר במבנה. בדרך זו, אנו יכולים לא רק למצוא את הנזילה גם מבלי לגרום להרס הבית בתהליך, אלא גם לגלות נזילות קטנות ביותר, אשר אולי לא יקלטו באינפרה אדום. טכנולוגיה זו מאפשרת לנו להשיג צילום ממשי של הצנרת, ופעמים רבות נעשה בה שימוש מתוך הצנרת עצמה.

  • שיטות משולבות: כיום מכשירים רבים משלבים את שתי השיטות ומאפשרים לנו לקבל צילום ממשי של צנרת הבית, בו ניתן לראות גם את הנזילות אשר נקלטו על ידי טכנולוגיית אינפרה האדום. דרך זו הינה הטובה ביותר לביצוע גילוי נזילות, והיא מבטיחה לנו שאף נזילה לא תתפספס בתהליך, כך שנוכל לטפל בכל הצנרת ביסודיות הנדרשת לשם פעילות תקינה שלה.
 
 
איתור נזילות
 
 

חשוב שנדע כיצד לבצע איתור נזילות בצנרת בכדי לשמור על תקינותה

 
רבים מאתנו נתקלים בבעיות צנרת במהלך החיים, עם היחלשות הצנרת המקורית. חשוב שנדע כיצד מתבצעת בדיקת איתור נזילות בצנרת בכדי לדעת כיצד לטפל בנזילות הביתיות שלנו בצורה יעילה אשר תסייע לנו גם בשמירה על הבית וגם בטיפול בצנרת.