מה עושים בעת פיצוץ בצנרת

 
אין מה להילחץ מהמונח "פיצוץ"

אנשים רבים נרתעים מאוד מפיצוץ בצנרת בעיקר בגלל שהם לא מבינים מה זה בכלל אומר. צינור לא באמת מתפוצץ, אתם לא תשמעו 'בום' בקולי קולות בין הקירות שלכם ושפריצים של מים לא יעופו לכל עבר. צינור יכול להישחק עם הזמן וזה לא אומר שאתם עשיתם משהו לא בסדר, אלא פשוט הזמן עושה את שלו והצינור מתחיל להיהרס עד שמים מתחילים לצאת החוצה. פיצוץ בצנרת דורש החלפת צנרת וככל שתזהו את הבעיה בצורה מוקדמת יותר כך הבעיה תיפתר יותר בקלות והזנק יהיה מועט יותר.

 

זיהוי מוקדם של צנרת תקולה

 
ניתן לבצע החלפת צנרת עוד לפני שקרה פיצוץ בה, אם תצליחו לזהות בעיה באופן מקדים. אם אתם שמים לב שזרימת המים שלכם כבר לא חזקה כמו פעם, אתם שמים לב שלברז לוקח כמה שניות עד שהוא מוציא מים בצורה רגילה, ברז מטפטף או כל דבר חשוד אחר, כדאי לקרוא למאתר נזילות שיבדוק את הבעיה.

פיצוץ בצנרת לא קורה תוך רגע והוא תהליך יחסית ארוך ואינסטלטור מוסמך או מאתר נזילות יוכלו לזהות את הבעיה די בקלות באמצעות מכשור מתקדם כמו מצלמות תרמיות או סיבים אופטיים. גם סימני רטיבות על הקירות וקילופי צבע יכולים לסמן שבתוך הקיר התפוצץ צינור מסוים וכעת אתם צריכים להגיב במהרה.

 
החלפת צנרת
 

סגירת הברז הראשי

 
במידה וכבר הבנתם שיש לכם פיצוץ בצנרת או שיש לכם חשד מושכל לכך, סגרו את ברז המים הראשי ובדקו את שעון המים. במידה ושעון המים עדיין זז, זה אומר שיש חלק בצנרת שהתפוצץ והחלפת צנרת נדרשת במהרה. שמרו את ברז המים סגור ככל הניתן כדי שלא יתבזבזו לכם מים מיותרים וגם הנזק שנגרם לרכוש ולקירות בגלל הרטיבות לא יחמיר.

 

היו מוכנים להגעת האינסטלטור

 
במידה ואתם רוצים להיות מכנים לכל תרחיש, כולל הצעת מחיר להחלפת צנרת, כדאי לקרוא באינטרנט על התהליך וכמה הוא עולה. בעלי מקצוע רבים שמגיעים לבתים של אנשים חסרי ידע יכולים לנפח בעיות או לתת מחירים גבוהים יותר. אם תפעלו בשיקול דעת, תקראו לאינסטלטור בשעות הבוקר ותגיעו מוכנים להתקשרות עמו, הטיפול יהיה קל ומובן יותר.