מה עושים בזמן דליפה בברז

 
כשהמים דולפים חשוב שתדעו מה לעשות

יש הרבה רגעים מפחידים ומלחיצים שיכולים לעורר את היציבות של משק הבית שלכם. יכול להיות שתישבר מרצפה ותתמרמרו על ההתעסקות הרבה והשולית שתפקוד אתכם בימים הבאים, יכול להיות שדוד השמש שלכם מקרטע ותצטרכו לאבחן את הבעיה ואף להחליף אותו ועוד שלל בעיות רבות ופתאומיות.

אחת מהבעיות המעצבנות ביותר היא כשאתם שמים לב שהברז שלכם משחרר טיפות מים גם אחרי שסגרתם אותו, ואמנם אתם תנסו לסגור את הברז שוב בצורה חזקה יותר אך בתוך תוככם אתם יודעים שהברז דולף. אתם יכולים להתעלם מהבעיה אך לא רק שהיא לא תיפתר היא גם תחמיר, ולכן חשוב מאוד לפעול במהרה ולבצע תיקון צנרת כראוי, כדי לא לבזבז עוד מים.

 

השלב הראשון: לא להילחץ

 
דליפה יכולה להיות דליפה פשוטה ויכולה להיות כבר בשלב מתקדם. תיקון צנרת ככל הנראה הכרחי ומתבקש אך ממש לא בטוח שתצטרכו להחליף את הצנרת עצמה וגם לא חלק ממנה. כשאתם מזהים שיש דליפה של מים מאחד הברזים חשוב מאוד לסגור את הברז הראשי ואז לבדוק את שעון המים הראשי.

אם אתם רואים שהמחוגים מסתובבים להם, יש דליפה או נזילה כלשהי כיוון שעדיין יש תנודות מים בצנרת. ככל שהשעון מסתובב מהר יותר ובקביעות ניתן להבין את קצב זרימת המים והיקף הבעיה. בדקו האם יש עוד דליפות נוספות בברזים כיוון שיכול להיות שהבעיה מקיפה וטמונה בברזים לקויים שהותקנו לכם, ואם כבר אתם קוראים לאינסטלטור אז שיפתור את כל הבעיות.

 
תיקון צנרת
 

אם הבעיה אינה דחופה הזמינו אינסטלטור בשעות הגיוניות

 
אם יש צורך בתיקון צנרת אל תמהרו להתקשר על כל דליפה קטנה בשעות מאוחרות או מחוץ לשעות לימי העבודה. אם תזמינו אינסטלטור בשעות היום ולא בשעות מאוחרות בלילה הטיפול יהיה יקר הרבה יותר. תוכלו לנסות לסתום את הברז כדי שלא יבזבז עוד מים אך אם הדליפה לא רצינית פשוט כדאי להתקשר מוקדם ככל הניתן לבעל מקצוע שיטפל בלי לנסות לאלתר משהו שככל הנראה ייכשל. אם רעש הדליפה מפריע לכם, תוכלו לקשור חוט לראש הברז שיגיע עד לכיור וכך רעש המים לא יפריע לכם והטיפות יגלשו לעתם עד לכיור.