הציוד הדרוש לתיקון הצנרת

 
מה הם המצבים בהם נדרש לבצע תיקון לצנרת

קיימים מקרים רבים בהם אנו נדרשים בשירותי תיקון לצנרת הביתית. רבים מן המקרים כוללים נזילות סמויות, פיצוץ הצינור הראשי, סדקים בצינור וחסימות של הצנרת.

פעמים רבות איננו יודעים בטרם הבדיקה מה היא מהות הבעיה, והיכן היא ממוקמת במעלה הצנרת. לשם כך, אנשי המקצוע המבצעים תיקון צנרת משתמשים בציוד ייעודי. במאמר הבא נפרט מה הוא ציוד זה, ולשם מה הוא נחוץ.

 

מה הוא הציוד הדרוש לתיקון הצנרת

 
  • ציוד לאיתור התקלה: קיימים מכשירים שונים המאפשרים לאתר את מקום התקלה בצנרת בטרם תחילת הטיפול בה. אמצעי נפוץ אחד לאיתור נזילות ותקלות בצנרת הינו המצלמה התרמית. המצלמות התרמיות מאפשרות צילום של מבנה הצנרת מבחוץ, מבלי לפגוע במערכת המים או סביבתה הקרובה. צילום הצנרת במצלמה תרמית מאפשר מניעה של הרס רב הנוצר כתוצאה מניסוי וטעייה ופירוק המערכת לגורמים, ללא ביצוע בדיקה מקדימה.

  • רובוטים ואמצעים מכאניים: ניתן להשתמש ברובוטים ואמצעים מכאניים שונים על מנת לשחרר סתימות ולטפל בנזילות המתרחשות בעומקה של הצנרת. השימוש ברובוטים אף הוא מאפשר מניעה של הרס מיותר, מייעל את תהליך העבודה ומזרז אותו. הרובוטים נשלטים חיצונית בידי האינסטלאטור או טכנאי הצנרת, ומטפלים באופן ממוקד בגורם הבעיה.

  • חומרי איטום: על מנת לאטום נזילה בצנרת כראוי ולבצע תיקון צנרת נכון, יש להשתמש בחומרי איטום ייעודיים. פעמים רבות חומרים אלו מבוססים על תמיסת אפוקסי, והם דוחים מים ועוצרים את מעברם בחרכים שנוצרו עם הזמן.

  • קפיץ לפתיחת סתימות: אביזר חשוב נוסף הינו מכשיר לפתיחת סתימות. מכשיר זה לרוב כולל קפיץ, ומאפשר פתיחה של סתימות בצנרת ללא שימוש בכוח פיזי רב.
 
 
תיקון צנרת
 
 

בחרו את הציוד הנכון לעבודה הדרושה

 
בעת תיקון צנרת, יש להבין תחילה מה מהות התקלה. לאחר האבחון, השתמשו באמצעי היעיל ביותר לפתרונה – בין אם יהיה זה רובוט קטן או מכשיר סטטי בו מבוצע שימוש באמצעות ידי האדם.

שכרו את שירותיו של איש מקצוע אשר יודע כיצד להשתמש במצלמה תרמית, אמצעים מכאניים שונים, מכשירי פתיחת סתימות וחומרי איטום. כך תוכלו לוודא כי פעולת תיקון צנרת המבנה תהיה יעילה לאורך זמן רב.