המדריך להחלפת ראש ברז

 
איך יודעים שיש בעיה בראש הברז?

חלקי האינסטלציה בבית נוטים להישחק לאורך השנים וכחלק מכך גם הברזים. ראש הברז ההוא חלק שרובנו מתייחסים אליו כחלק ממנו יוצאים המים, אך למעשה בעגה המקצועית המונח מתייחס לחלק פנימי יותר בברז שאחראי על ויסות זרם המים, פתיחת הזרם וסגירתו. בעיות בראשי ברז שניתנות לפתרון עצמאי קיימות בעיקר בברזים מסוג פרח – מעין ידיות עגלגלות שקיימות בעיקר במקלחות או בכיורים ישנים. בעיה בראש הברז מתבטאות בקושי בפתיחה או בסגירה של המים ואי יכולת לסגור לחלוטין את זרם המים. כלומר, גם בסגירה מרבית של ידית הפרח עדיין יש טפטוף של מים.

 

האם ניתן לפתור את הבעיה באופן עצמאי?

 
במידה ומדובר רק בתקלה בראש הברז עצמו, זוהי תקלה שניתן לפתור באופן עצמאי, אך זאת רק במידה ויש לכם ניסיון מספיק בתיקון בתקלות בבית באמצעות מברגים וכלי עבודה אחרים. אם אתם מרגישים שאין לכם ידיים טובות, עדיף שלא תנסו לפתור את הבעיה לבד כדי שלא תיצרו יותר נזק ממה שקיים מלכתחילה. אם אתם חוששים מניסיון פתרון עצמאי, כדאי לפנות לשירותי אינסטלציה מקצועיים שיפתרו את הבעיה באופן בטוח.

 
 
שירותי אינסטלציה
 
 

מהלך העבודה בהחלפת ברז

 
ראשית, לפני שמתחילים, חשוב לסגור את השיבר הראשי של המים הקרים וגם את השיבר של דוד השמש שאחראי על המים החמים וכדי לוודא שכל המים התנקזו מהצנרת, פתחו את הברז עד לריקון מוחלט. לאחר מכן יש לפרק בעזרת מפתח שוודי את האומים ולהוציא את הברז. יש להתיז את חומר ההתזה על האזור ולהמתין מספר דקות עד שיעבוד, לאחר מכן בעזרת הזווית יש להוציא את שני החלקים שנמצאים בתוך הקיר ועל הדרך גם לוודא שבחורים שנוצרו אין חלודה ואין לכלוך מיותר, זוהי הזדמנות טובה לניקיון קצר.

 
 
 

מספר דברים לביצוע לפני שניגשים לעבודה

 
 
 
החלטתם לבצע החלפת ראש ברז באופן עצמאי? מצוין. לפני שאתם ניגשים לעבודה חשוב שתכינו את השטח כראוי. ראשית, עליכם לקנות ראש ברז חלופי בטמבוריה השכונתית או בחנויות למוצרים לבית. כדאי לדעת שקיימים שני סוגים של ראשי ברז – ארוך וקצר. על מנת לדעת מהו סוג הראש, ניתן לפרק את ידית הפרח ולראות איזה סוג ראש קיים, אך לעתים מדובר בטרחה מיותרת. גם ככה מחירו של ראש הוא לא יותר מ-20 ₪, כך שאתם יכולים לקנות שני סוגים ולהתקין את המתאים. לאחר שקניתם ראש ברז חלופי, הגיע הזמן להכין את השטח. הכינו ברשותכם מפתח אלן ומברג וסיגרו את השיבר הראשי למניעת דליפת מים.
 
 
 

פתיחת הידית והברז

 
 
 
 
בשלב העבודה הראשוני, לאחר שסגרתם את הברז הראשי, עליכם לפתוח את ידית הפרח. הדבר מתבצע באמצעות מברג דק, בהתאם למה שקיים על גבי הידית. לאחר שהסרתם את הידית בעדינות, תראו את ראש הברז. הוא מורכב עם אום שאותו עליכם להסיר בתנועות סיבוביות שמאלה באמצעות מפתח אלן המותאם לגודל האום. לאחר מכן תוכלו להסיר את ראש הברז הקיים. שימו לב לסוג הראש שהוצאתם – האם הוא קצר או ארוך? עוד תוכלו להבחין בגומייה בקצה הראש, שהיא כנראה שחוקה והיא זו שגרמה לבעיית דליפת המים.
 
 
 
 
 
 

התקנת הראש החדש

 
 
 
לאחר שהסרתם את ראש הברז, ינזלו מעט מים מהמקום וזה בסדר. כעת ניגש למלאכת התקנת הראש החדש. ראשית, שימו לב שיש גומיה עגולה במארז הראש. הניחו אותה במקום המתאים על גבי ראש הברז. הכניסו כעת את ראש הברז למקום עד שתרגישו שהוא מונח כראוי. הנחתו צריכה להתבצע על גבי האום. בהמשך בצעו את הפעולות ההפוכות לפתיחה – סיגרו את האום באמצעות מפתח אלן בתנועות סיבוביות עדינות ימינה. לבסוף, התקינו את הידית על גבי הראש באמצעות מברג. לבסוף, פתחו את השיבר הראשי ובדקו שהברז פועל כראוי. אם זה לא עבד – עדיף שתפנו לשירותי אינסטלציה מקצועיים.
 
 
 

צריכים עזרה מקצועית? פנו לחברת צדיקים

 
 
 
תיקון בעיות אינסטלציה אינו מתאים לכל אחד. אם אתם זקוקים לפתרון לבעיה בצנרת כמו ראש ברז תקול באופן מקצועי, אנו בחברת הצדיקים נשמח לעזור לכם. אנו מספקים שירותי אינסטלציה מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, תוך הקפדה על שירות אדיב, עבודה מקצועית ומחירים משתלמים.