מדריך להחלפת ראש סיפון

 
מהו בדיוק הסיפון, ומה התפקיד של רכיב זה במערכת הצנרת בבית שלכם?


מערכת הצנרת בבית שלכם היא מערכת בעלת חשיבות גבוהה במיוחד, והעבודה התקינה שלה היא קריטית עבור שגרת החיים היום יומית שלכם. המרכיב שהוא אולי הבסיסי ביותר במערכת הזאת הוא הכיור – בין אם מדובר בכיור המטבח שלכם ובין אם מדובר בכיור המקלחת או השירותים. הסיפון, או ראש הסיפון, הוא רכיב ששייך למערכת הזאת – כאשר מדובר ברכיב שבדרך כלל עשוי מפלסטיק, המחובר לניקוז של הכיור ומתחבר בצדו השני לתשתית הניקוז והביוב של המבנה, וכך הוא למעשה מווסת את הזרימה של השפכים מטה, כשהוא מונע מעבר של ריחות רעים מהביוב לכיור, מונע חזרה של מי ביוב אל הכיור, ומונע מעבר של משקעים מוצקים מהכיור לתשתית הביוב בכדי למנוע סתימות.

כך, למעשה, מדובר ברכיב ביניים חשוב ביותר שצריך להיות מותקן בכל כיור, כקו הגנה ראשונה שקל יותר להחליף ולתקן מתקלות צנרת ממש. אם הסיפון בכיור שלכם נסדק או נשבר, או אם ישנה סתימה חמורה שדורשת החלפת סיפון של ממש – אתם צריכים לדעת כיצד לעשות זאת בצורה היעילה ביותר בכוחות עצמכם, ומדובר בתקלה שלא תמיד יש צורך בשירותי אינסטלציה עבור תיקונה. ננסה לסייע לכם בכך עם מדריך כללי ופשוט.

 

מה חשוב לדעת על החלפת הסיפון וכיצד תבחרו בסיפון שמתאים לכיור שלכם?

 
החלפת סיפון צריכה להתבצע, בראש ובראשונה, עם סיפון שמתאים לכיור שלכם. ישנם כמה וכמה סוגים של ראשי סיפון ושל סיפונים, כאשר הסוגים העיקריים הם סיפון כוס סטנדרטי, הידוע גם בתור סיפון בקבוק, סיפון שרשרת וכן סיפון נסתר. מה שחשוב לדעת בהקשר זה הוא שסיפון השרשרת, המורכב למעשה משרשרת פלסטיק שהיא זו שמנקזת את המים ישירות לתשתית הכיור, הוא סיפון לא תקין – הוא נוטה להיסתם, הוא גורם לתקלות רבות יותר והוא לא מונע מעבר של מוצקים.

בנוסף, התקנה של סיפון נסתר היא לא התקנה שבדרך כלל ניתן לבצע בכוחות עצמכם, ומדובר בעבודת תשתית נרחבת יותר שנדרשת בתכנון המטבח או חדר המקלחת. כך, למעשה, מה שנשאר הוא הסיפון הסטנדרטי, עם ראש הבקבוק שאחראי על אגירת הנוזלים וההזרמה שלהם החוצה לביוב – וכעת נבין כיצד להחליף ראש סיפון שכזה ללא שירותי אינסטלציה מקצועיים.

 
 
אינסטלציה
 
 

איך בדיוק מבצעים את החלפת ראש הסיפון בכוחות עצמכם?

 
החלפת ראש הסיפון דורשת, כמובן, ראש חדש שמתאים לכיור שלכם, והיא דורשת גם עבודה בסיסית עם מברג פיליפס – וגם זה רק במידה והסיפון כולו דורש החלפה ולא רק הראש שלו. במידה ומדובר בראש בלבד, אתם זקוקים לראש חדש, וכדאי לכם גם להניח דלי וסמרטוט מתחת לסיפון. בשלב זה כל שעליכם לעשות הוא להבריג החוצה את ראש הסיפון, ומה שילווה מדי אחר כך הוא שפיכה של המים שהצטברו בו כלפי מטה.

בשלב זה תבריגו פנימה את ראש הסיפון החדש. אם מדובר בהחלפה של סיפון שלם, כולל הצינורות המחברים אותו לכיור ולביוב, עליכם לנתק את הצינורות מהכיור (בדרך כלל הם מחוברים באמצעות ברגים), ואת זה תעשו עם מברג פיליפס ועם מפתח שוודי. חשוב לעבוד בצורה נקייה ככל הניתן בכדי למנוע מעצמכם עבודת ניקיון קשה לאחר מכן.

 
 
 

אם אתם לא בטוחים כיצד להחליף את ראש הסיפון - קראו למי שמתמחה בתחום

 
 
 
אם אתם רוצים להחליף ראש סיפון או סיפון ואתם לא בטוחים כיצד לעשות זאת, או חושדים שישנה תקלה משמעותית יותר מסתימה פשוטה בסיפון – עליכם לפנות לשירותי אינסטלציה מקצועיים ולא להשאיר מקום לטעויות בתשתית הצנרת בבית שלכם.